ANKARA- İSTANBUL -ANKARA Ulaşımı Hariç  kişi başı : 685 EURO (EKSTRA TURLAR HARİÇ)
 
ANKARA- İSTANBUL -ANKARA Ulaşımı Hariç  kişi başı : 765  EURO (EKSTRA TURLAR DAHİL )
 
ANKARA- İSTANBUL–ANKARA OTOBÜS ULAŞIMI DAHİL 715 EURO
(EKSTRA TURLAR HARİÇ)
 
ANKARA- İSTANBUL–ANKARA OTOBÜS ULAŞIMI DAHİL 795 EURO
(EKSTRA TURLAR DAHİL )


1.Gün
İSTANBUL-RABAT-KASABLANKA           
 Ankara’dan saat 16.00’da buluşma ve 16.30’da hareketle İstanbul’a yolculuğumuz başlıyor. Verilen molalar ve araç içi ikramlarla birlikte 22.00’de Sabiha Gökçen Havalimanına varış. Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar kontuarı önünde saat  23:00’de buluşma. Bagaj ve check-in işlemlerinin ardından Fas  Havayolları’nın 30438 sayılı seferi ile saat  00:20’ de Kasablanca’ya hareket. Yerel  saat ile 03:45’de varış.              Sabah kahvaltısı sonrası    Fas’ın başkenti Rabat’a hareket ediyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası İmparatorluğun Başkenti olan Rabat’ı geziyoruz. ‘Kraliyet Kenti’ olarak bilinen şehirde: Kraliyet Saray Kompleksi, Hasan Kulesi, V.Muhammed Anıt Mezarı, Kasbah Oudayas Kalesi ve eski şehir (medina) göreceğimiz yerler arasındadır.  Tur sonrası Kazablanka’ya dönüş. Akşam yemeği ve konaklama için otelimizde (Oum Palace Hotel Casablanca 4*)

 2.Gün KASABLANKA (FAS KÜLTÜRÜ) - MARAKEŞ
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Kasablanca Şehir Turuna başlıyoruz;      Avangart ruhlu, beyaz şehir Kazabanka turunda  Anfa & Ain Diab, Muhammed V Meydanı, Birleşmiş Milletler Meydanı, 1986-1993 yılları arasında yaptırılan Hassan II camii ni görüp geziyoruz. Hasan Camii dünyanın en büyük camisidir. 20.000 metrekare alana kurulu yapı günün en etkileyici gezisi olacaktır. ( Camiye giriş tura dahil değildir, isteyen misafirler girebilir.) İç mekânda 25.000 kişinin aynı anda namaz kılabildiği caminin avlusunda 80.000 kişi toplanabilir ayrıca 200 metrelik minaresinde bulunan lazer lambası 35 km. uzaklığa kadar namaz vaktini bildirir. 20 bin metrekare alana kurulan yapı günün en etkileyici gezisi olacaktır.   Vakitimiz olursa Kazablanka filminin çekildiği kafenin aynısı Rick’s Cafe yi de göreceğiz. Atlas Okyanusu kıyılarındaki Corniche semti günün  diğer ilginç duraklarındandır. Gezimizin ardından  Marakeş’ e hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. ( Farah Hotel Marrakech 4*)

3.Gün MARAKEŞ (ESSAOUİRA - PORTEKİZ KÜLTÜRÜ)
Sabah kahvaltısı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Ardından  Fas’ın en güzel bölgelerinden olan ve bize biraz da eski Bodrumu hatırlatan Essaouira turu. Atlas Okyanusu kıyısında yer alan, dünyaca ünlü eski Portekiz şehri Essaouira’ya gidilecektir. UNESCO tarafından ‘Dünya Mirası’ olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir, uçsuz bucaksız bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehridir. Şehrin kalesi ve balıkçı limanı gezilecek, eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen medina keşfedilecektir. Medina’nın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri bir çok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar şehrin tarihi medinasında (sur içi) yaşamışlardır. 18.yy’ da Fransız bir mimar tarafından yapılmış olan tarihi surlarından Atlas Okyanusu’nun köpüklü dalgalarını seyretmek insanı büyüler (Jeremy Iros ve Patricia Kaas’ın Ladies and Gentlemen filmindeki gibi). Kilimler, yöreye has ağaç işi eşyalar, deri işlemeler, rengarenk tablolar, tarihi ve canlı çarsısındaki dükkanlarda alışveriş oldukça keyiflidir. Tur sonrası otelimize transfer ve akşam yemeği. Geceleme Marakeş’deki otelimizde.

4.Gün   MARAKEŞ ( BERBERİ KÜLTÜRÜ)        
 Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası  şehrin “UNESCO Somut Olmayan Kültür Miras listesinde koruma altına aldığı ilk şehir meydanı” olan Jemaa El Fnaa yani Kıyamet Meydanı’na gidiyoruz.    
 Jamaa El Fena Meydanı ; Afrika’daki en hareketli meydan. Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileriyle şenlenen bu alan, Marakşilerin buluşma alanıdır. İspanyol  Moresk mimarisinin 800 yıllık örneği Koutoubia Minaresi, Saadien Anıt Mezarları ve 19. yüzyılda şehri idare eden paşa tarafından inşa ettirilmiş Bahia Sarayı gezilecek mekânlar arasındadır. Çarşı ve Alışveriş için serbest zaman. Dev bir labirenti andıran çarşıda el sanatlarının tüm örneklerini bulmak mümkündür. Bu gezi esnasında kumaşçılar, demirciler, deri tabakhaneleri, ahşap ustaları gibi ülkede mevcut nice el sanatlarının tüm örnekleri ile karşılaşabilirsiniz. Berberlerin yüzyıllık geleneği şifalı ot ve kremlerin satıldığı herborist sizi eğlendirecek duraklardan biri olacaktır. Şehirde Fayton ile kısa bir tura katılıyoruz. Tur sonrası otelimize transfer.Akşam yemeğinde Bin bir gece masallarını andıran dekorasyonu ile Ali’ nin Sarayına davetliyiz. Müzisyenler, şarkıcılar, akrobat ve süvariler tipik Fas çadırları altında, masalsı bir yemek ve nefis bir şov gecesi.

5.Gün MARAKEŞ- KASABLANKA-İSTANBUL - ANKARA         
Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Casablanca Havalimanı’na transfer . Bilet,bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Air Arabia Havayolları’nın 30437 sayılı seferi ile saat 15:50’de İstanbul’a hareket. Sabiha Gökçen Hava limanında bizi bekleyen transfer aracımızla Ankara’ya hareket ediyoruz.  Ankara’ya varış ve gezimizin sonu. 


ÜCRETE DAHİL HİZMETLER:
Havayolları ile İstanbul-Casablanca- İstanbul uçuşlarında ekonomi sınıf uçak bileti
Havalimanı ve güvenlik vergileri Casablanca’da 1 gece, Marakeş’te 3 gece Yarım Pansiyon 4*otelde 4 gece konaklama
Alan/Otel/Alan transferleri Şehirler arası transferler
Marakeş şehir turu
Rabat şehir turu
Majorelle Bahçesi ve Müzesi giriş ücreti
Bahia Sarayı giriş ücreti
Atlı Fayton turu Yerel ve Türkçe rehberlik hizmeti
Seyahat sigortası  

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
1.gün kahvaltı (7 Euro)
Öğle yemekleri
Ekstra turlar
Akşam yemeklerinde alınacak içecekler
Dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
Tüm alkollü-alkolsüz içecekler
Yurt dışı çıkış harcı ( İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
İptal Sigortası (25 EURO)

 !!!  685 EURO'DAN BAŞLAYAN FİYATLARLA  !!!
Tarih Aralığı 2 Kişilik, Kişi Başı Tek Kişi İlave Kişi 1. Çocuk 2. Çocuk
26 Ocak 2018
31 Ocak 2018
685.00 Euro 885.00 Euro 685.00 Euro
Ülke Mutfağı / Ne Yenir Ne İçilir?
Fas mutfağındaki hemen hemen her yemekte et kullanılır. Deniz ürünlerine de yemeklerinde yer verirler. Kuskus, Pastilla, Harira, Kaliya ülkenin bilinen tatlarındandır. En çok tüketilen içecekleri çay ve kahvedir. 

İklim / Hava Durumu
Ülkede farklı iklimler hüküm sürmektedir. Kuzeyinde ve dağlık kesimlerinde Akdeniz iklimi hakimken, iç kesimlere doğru gidildikçe çöl ikliminin etkisi görülmektedir.

Ülkenin kendi dilindeki adı “en batıdaki yer” anlamına gelmektedir.  Afrika’nın en kuzey batısında yer alır. Unutulmaz filmlere konu olan Kazablanka şehri, Fas’ta yer almaktadır. Bu şehir aynı zamanda modern yapısıyla da ilgi görmektedir. Sahra Çölü de gidildiğinde görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.Bir turizm şehri olan Rabat, ülkenin başkentidir. Ülke nüfusunun büyük bir çoğunluğunu Araplar ve Berberiler oluşturmaktadır.Resmi dilleri Arapça olmasına rağmen devlet dairelerinde Fransızca kullanılmaktadır.Para birimi Fas dirhemidir. Yerel saat Türkiye saatine göre 2 saat daha geridir.Fas\\\\\\\'a yapılan, süresi 90 günü aşmayan ziyaretlerde vize gerekmemektedir.