MAXİ İTALYA TURU

MAXİ İTALYA TURU
1. GÜN İSTANBUL  MİLANO - FLORANSA
İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Atlas Global Havayolları kontuarı önünde saat 06.30’da hazır bulunarak, bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Atlas Global Havayolları’nın KK 6063 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.25’de Milano’ya hareket ve yerel saat ile 12.20’te varış. Varışımıza istinaden panoramik Milano şehir turu yapıyoruz. Avrupa’nın moda başkentlerinden biri olan Milano, bunun yanı sıra mutfağı, operası, kiliseleri ve büyük usta Leonardo Da Vinci’nin Son Akşam Yemeği freskosu gibi paha biçilemez sanat eserleriyle de öne çıkıyor. İtalya’nın iş ve finans başkenti olsa da alışveriş, gece hayatı ve yeme içme deneyimi için de doğru adres olan Milano’da ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markanın bulunduğu keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano görülecektir. Tur sonrası Floransa’ya otelimize hareket. Geceleme otelimizde. 
2. GÜN FLORANSA
Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Mega Toscana turu.  Akşam ışıklar eşliğinde Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yer arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. Tur sonrası otelinize transfer, gecelemeotelinizde.
Alternatif Program Mega Toscana Turu 95 Euro
San Gimignano, Siena, Pisa ve Lucca olmak üzere dört farklı geziden oluşan, tam günlük Toscana turumuz boyunca unutulmaz manzaralar ve görkemli yapılar sizi bekliyor. San Gimignano :Çevresinde Dünyanın en kaliteli ve çeşitli üzüm bağlarının ve en iyi dondurmacısının bulunduğu ,porcini ve türüf mantarlı peynirleri ile ünlü,14.yy’dan kalma ve etrafı surlarla çevrilmiş Toskana’nın Orta Çağ şehrini geziyoruz. Siena :Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. Lucca: İ.Ö 180 yılında kurulmuş olan Roma kolonisinden kalma,, 16. ve 17. yy tarihli yekpare surlarla çevrili, içerisinde Roma Amfiteatrı, saklı bahçeleriyle etkileyici ve ünlü besteci Puccini’nin doğduğu toskana kentidir. Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlüdür.
3. GÜN FLORANSA  ROMA
Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Floransa Şaheserleri ve Rönesans turuna katılabilirler. Turumuzun sonunda Roma’ya transfer. Otele giriş işlemleri ve odaların alınmasına kadar serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile Roma gece turu.Tur sonrası otelinize transfer.
Alternatif Program Floransa Şaheserleri ve Rönesans Turu  35 Euro
Rönesans’ın başkenti Floransa’da, aynı zamanda Pinokyo’nun memleketi olan bu şirin şehirde önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. büyük kilisesi olan Santa Maria Del Fiore Katedrali’n dışarıdan görülmesi. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri de bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı ve ‘Cennet Kapısı’ olarak adlandırılan bronz kapıdır. Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’ nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michalengelo’un’ nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır.    
4. GÜN ROMA
Sabah kahvaltı sonrasında serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile Napoli & Pompei turu. Gezi bitiminde Roma otelimize dönüş,
Alternatif Program Napoli & Pompei Turu 85 Euro
Margarita pizzasının anavatanı olduğu söylenen ve İtalya’nın en büyük 3. Şehri olan Napoli’de Garibaldi meydanı, Via Toledo ve bu ikisinin arasında kalan kısmı olan Centro Storico diye adlandırılan şehrin en eski denebilecek semti gezilecek yerler arasındadır. Napoli şehir turumuz sonrasında, Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei görülecektir. Pompei M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır.
5. GÜN ROMA  FERRARA
Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek Roma ikonları ve Vatikan turu. Turumuzun sonunda Ferrara’ya transfer. Geceleme otelimizde.
Alternatif Program Roma İkonları ve Vatikan Turu 55 Euro
Urbs caput mundi yani “Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan Roma; sanat, tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkan, antik dönemden Rönesans’a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler her mevsim binlerce turisti şehre çekerken, Roma tüm güzelliği ve estetiğiyle bu kalabalıkları bile insanı boğmadan taşıyabiliyor. Turumuzda Avrupa Medeniyeti’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Vatikan (San Pietro), Castel San't Angelo - Melekler Şatosu, Navona meydanı ,Piazza Pietra Pantheon, Piazza Popolo görülecek yerler arasındadır.
6. GÜN FERRARA  VENEDİK
Sabah kahvaltının ardından UNESCO Dünya Kültürel Mirası Listesi'ndeki, ve bölgenin surlar içindeki en büyük, Ortaçağ – Rönesans şehri Ferrara’ya panoramik bir yolculuğa çıkıyoruz. Via Mazzini, Teatro Comunale di Ferrara, Opera binası ve 18. yy dan kalma Ferrara kalesi görülecek yer arasındadır. Tur bitimi Venedik’e otelimize transfer ve odaların alınmasına kadar serbest zaman. . Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Venedik Kombi– Gondol turuna katılabilirler. Tur bitiminde otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Alternatif Program Venedik Kombi – Gondol Turu 65 Euro
Özel Tekne ile ile yaklaşık 4 km uzunluğundaki Büyük Kanal’dan geçip San Marco Meydanı’na geliş. İstanbul’dan getirilen granit sütunların da bulunduğu bu meydan yüzyıllar boyunca dünya ticaretinde söz sahibi olmuş Venedikli tüccarların buluştukları ve açık denizlere yelken açtıkları önemli bir merkez. Daracık kanalları, küçük meydanları ve gondolları ile meşhur Venedik’ de süslemeleri ile ‘altın kilise’ unvanını kazanan ve ön cephesini Latin istilasında İstanbul’da Ayasofya’dan sökülerek getirilen bronz atların süslediği Bazilika, mahkûmların idam edilmeden evvel son kez şehri izledikleri “Son Bakış” Köprüsü, büyük kanal üzerindeki en büyük köprü olan ve üzerinde dükkânlar bulunan Rialto Köprüsü, Venedik’in en önemli anıt binalarından Dükler Sarayı ile 15. yy. sonunda inşa edilmiş Saat Kulesi’nin görülmesi. Daha sonra su ile hemhal olmuş bu şehrin meşhur kanallarında gondol gezisi. Gondol gezisi esnasında Cem Sultan’ın Venediklilerin elinde tutulduğu süre içinde bir süre kaldığı Salute Kilisesi’nin görülecektir.    
7. GÜN VENEDİK  MİLANO
Sabah kahvaltının arından Sirmione’ye transfer ve Sirmione – Garda gölü turu. İtalya' nın en büyük gölü olan Garda Gölünün incisi Sirmione kasabasının girişinde sizi, tarihi 13. yy’a dayanan Scaligero Kalesi karşılıyor. Begonvil çiçekleriyle kaplı binaları ve tarihi dokusu korunmuş sokakları ile sakin bir Ortaçağ kasabası olan Sirmione, masal diyarını andırıyor. Sirmione Turumuz sonrasında Verona' ya hareket. Ünlü İngiliz edebiyatçı Shakespeare'in eserine konu olmuş tarihteki en büyük aşk hikayesi Romeo ve Juliet'in evininde bulunduğu, Roma amfitiyatrosundan (Coloseum) sonra İtalya’daki en büyük amfitiyatrosuna (Arena di Verona) ev sahipliği yapan UNESCO Dünya Kültürel Mirası Listesi'ndeki Kuzey İtalya’nın romantik şehri Verona gezimiz sonrasında Milano’ya hareket ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
8. GÜN MİLANO  ISTANBUL
Sabah kahvaltısı sonrasında otelden ayrılış işlemler ve transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte Milano Havalimanı’na hareket. Atlas Global Havayolları’nın KK 6064 sefer sayılı uçuşu ile saat 13:10’da İstanbul’a hareket. Türkiye yerel saati ile 16:55’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.  
Fiyatlarımıza Dahil Olan Servislerimiz
*Atlas Global Havayolları Tarifeli Seferi ile İstanbul(IST) – Milano (MXP)/ Milano (MXP)– İstanbul(IST) gidiş dönüş uçak bileti ikram dahil,
*Belirtilen otellerde 7 gece oda+kahvaltı konaklamalar,
*Ferrara, Verona, Sirmione ve Milano panoramik şehir turları,
*Otel vergileri & Turist şehir vergileri,
*Havalimanı – otel – şehirler arası transferler Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,
*Profosyonel rehberlik hizmetleri 
*TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
Fiyatlarımıza Dahil Olmayan Servislerimiz
*Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro )
*Zorunlu seyahat sigortası (15 Euro)
*Ekstra turlar ve kişisel harcamalar
*Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
*Yurtdışı çıkış vergisi,15 TL
*İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro )          
Tarih Aralığı 2 Kişilik, Kişi Başı Tek Kişi İlave Kişi 1. Çocuk 2. Çocuk
16 Mart 2019
23 Mart 2019
449.00 Euro 0.00 Euro 0.00 Euro - - - -
MİLANO
FLORANSA
ROMA
NAPOLİ
FERRARA
VENEDİK