MARDİN MİDYAT HASANKEYF 1 GECE

MARDİN - MİDYAT - HASAN KEYF                                                                                   
1.GÜN: Siz değerli misafirlerimizi saat 01.00 de Anka Tur Ofis önünde hazır bekleyen aracımıza alıyor ve rehberimizin tur hakkında vereceği bilgiler ve araç içi ikramlarımız eşliğinde Mardin serüvenimize başlıyoruz.        
2.GÜN: Yolda erken alınacak kahvaltıyı takiben Mardin’i doyasıya yaşamak için Suryanilere ait Deyrul Zafaran Manastırı, Akkoyunlu Sultan Kasım tarafından yaptırılmış Kasımiye Medresesi sonrasında ibadete açık Suryani Kilisesi Kıklar kilisesi takiben Eski PTT Evi, UluCamii elbette enerji depolamak için öğle yemeği, Farklı kemer mimarı yapılarına sahip dar sokakları Abbaralar ve serbest zaman sonrasında Midyat’a dönüyor ve  birçok dizinin çekiminin yapıldığı Midyat Devlet Konukevi ziyaretimizi takiben Midyat Gümüşçüler çarşısı başta olmak üzere çarşı ve alışveriş serbest zamanı. Akşam yemeği ve yemek sonrası ekstra alınacak sıra gecesi eğlencesine katılıyoruz. Konaklama otelimizde. 
3.GÜN: Otelimizde alınacak kahvaltı sonrası Midyat serüvenine yelken açıyoruz. Milattan Önce'ye dayanan tarihi ile görkemli bir geçmişe, korunmuş bir mimariye sahip olan Midyat'ın ismi de Matiate kelimesinden gelmektedir. Süryanice kökenli bir kelime olup, köyüm, vatanım anlamı taşımaktadır. Muhteşem taş mimariye sahip ilçenin yakın çevresinde Turabdin, yukarı Mezopotamya'da bulunan, inişli-çıkışlı yüksek bir kalker platosu. ‘Tanrı Hizmetkarları Dağı' olarak da biliniyor. Bunun nedeni ise, 4. yüzyıldan itibaren burada kurulan 80 manastırda, keşişlerin yaşaması ve ibadet etmesi. Bölge sınırları içerisinde birçok manastır ve köy bulunuyorMor Gabriel Manastırı ve Turabdin Köyleri'nden Midyat zaz bu platoda gezebileceğiniz otantik yerler arasında. Öğle yemeği Lezzet durağı molamız sonrasında Hasankeyf Antik kente hareket ediyoruz. Antik kent Zeynel Bey türbesi (Akkoyunlulardan kalan tek türbe) El Rızk Camii ve Hasan Keyf Kalesi ziyaretleri sonrası dönüş hazırlıkları ve transfer. Bir başka tur birlikteliğinde tekrar bu heyecanı yaşayabilmek dileklerimizle üzülerek sizlere veda ediyoruz.             
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER              
* Lüks araçlarımız ile ulaşım
* 1 Gece 4 veya 5 * Otel Konaklaması 
* 1 Sabah Kahvaltısı ( açık büfe )
* 1 Akşam Yemeği (Otelde set menü)
* 1618 Sayılı Yasaya Uygun Seyahat Poliçesi
* ANKA Tur Refakati ve Rehberlik Hizmetleri            
  ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER            
*  Tüm Öğlen Yemekleri                                              
*  Tüm Yemeklerde Alınan içecekler                   
*  Ekstra Belirtilen Organizasyonlar             
*  Müze Giriş Ücretleri    
Tarih Aralığı 2 Kişilik, Kişi Başı Tek Kişi İlave Kişi 1. Çocuk 2. Çocuk
23 Kasım 2018
25 Kasım 2018
350.00 TL 425.00 TL 350.00 TL - - - -
KASIMİYE MEDRESESİ
DAYRUL ZEFARAN
ESKİ PTT EVİ
ULU CAMİİ
MİDYAT
MOR GABRİEL
HASANKEYF

Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, her an yağmur yağabileceği için yağmurluk, yapacağınız alışverişler için sırt çantası ve tabi ki en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı yanınıza almayı unutmayınız.