KAPADOKYA TURU

                                            KAPADOKYA GÜZEL ATLAR DİYARI                                                     
Avanos - Ürgüp - Ihlara Vadisi - Göreme - Hacı Bektaş - i Veli - Derinkuyu Yeraltı şehri
 
1.GÜN
Değerli misafirlerimiz, sizleri sat 01.00 de  Anka Tur Ofisi önünden alarak, Anka Tur otobüs içi ikramları eşliğinde, gece yolculuğumuza başlıyoruz.      
2.GÜN
Nevşehir – Niğde - Kayseri üçgenindeki doğal güzelliklerini 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. Yüksekliğinde ki Hasan Dağı’na borçlu olan, Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz. Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrası,  Kapadokya’da ilk durağımız Melendiz Irmağının oluşturduğu, içerisinde güvercinlikler ve kaya kiliselerinin de bulunduğu 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi olacak. Ihlara Vadisi içinde yapacağımız yürüyüş esnasında Ağaç altı Kilisesi ve Yılanlı Kiliseyi de görüyoruz. İkinci durağımız; düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği bir mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri olacak. (Kaymaklı Yeraltı Şehri ) İnsanların yerin altında yaptıkları bu ilginç şehri gezerken hayranlığınızı gizleyemeyeceksiniz. Yeraltı kentinin hemen ardından Uç hisar istikametine doğru yol alıyoruz. Güvercinlik Vadisini ve Uç hisar Kalesi’nin fotoğrafını çekip öğle yemeğimiz için kaya oyma bir mekâna varıyoruz. Burada Kapadokya’nın meşhur pastırmalı kuru fasulyesini ve testi kebabını tatma imkânı buluyoruz. Otantik mekânda alacağımız yemeğin ardından çanak-çömleği ile meşhur Avanos’a gidiyoruz. Avanos’ta Kızılırmak’ı görüp, Kızılırmak’ın çamurundan yapılan çanak-çömleklere dair bilgi alıyoruz. Sonrasında çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşa bağda (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. Paşa bağda peribacaları arasında dolaşıp fotoğraflar çektikten sonra ilginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi (Dervent Vadisi) gezisini yapıyoruz. Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Asmalı Konağı da dışardan görüp Şarap Mahzenlerini ve Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkânı buluyoruz. Günün sonunda ise Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarını görüyoruz. Gezilerimizin bitiminde otelimize yerleşiyoruz. Zamanın kısıtlılığı ve programdaki yoğunluk nedeniyle otele akşam 17.30 civarı girilecektir. Bu nedenle kıymetli konuklarımızın bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyenler ile yemek sonrası bu turun olmazsa olmazlarından, yöreye özgü Türk Gecesi’ne gidiyoruz. (Ekstra)
3.GÜN   
Otelde alacağımız (Kahvaltı öncesi BALON TURU  veya ATV TURU Ekstra)açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında valizlerimizle birlikte otelden ayrılıyoruz. İlk olarak Onyx Taş Atölyesine gidip taşların özellikleri ve işlenişlerine dair bilgiler alacağız. Onyx Taş Atölyesinden sonra eski adı Korama olan Göreme vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesi’ni geziyoruz. Kaya kiliseleri (Elmalı, Yılanlı, Çarıklı Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilisesi müzede göreceğimiz yerler arasında olacak. Göreme Açık Hava Müzesi gezisinin ardından Horasan’da dünyaya gelen,13.yy’dan bugüne evrensel görüşleriyle her kesimi kucaklayan, Yeniçerilerin de Piri, Hacıbektaş-ı Veli’nin Türbesinin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz. Hacı Bektaş-i Veli Müzesinde; Balım Sultan Türbesi, Güvenç Abdal Türbesi, Hacı Bektaş-i Veli Türbesi, Kırklar Meydanı, Pir Evi, Üçüncü Avlu, Kiler Evi, Meydan Evi, Meydan Evi Camii, Aş Evi, İkinci Avlu (Dergâh Avlusu), Birinci Avluyu (Nadar Avlusu) gezip dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Akşam siz sayın misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyor ve bir başka Ankatur organizasyonunda buluşmak üzere veda ediyoruz.  
Not: Rehberimiz yol güzergâhları ve tur işleyişinde;  gezilecek yerler sabit kalmak koşulu ile turun gidişine yolda  olabilecek aksiliklere veya turun ahengini bozduğu düşünüldüğü durumlara göre değişiklik yapma yetkisine kesinlikle sahiptir. Turun en iyi şekilde işleyişini sağlayacak tam yetki rehbere aittir.  
 • ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
 • *  Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama                               
 • *  Lüks Otobüsler ile Ulaşım                          
 • *  Anka Tur Güvencesi                                       
 • *  Profesyonel Rehber ile Çevre Gezileri                                                                                 
 • *  Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı                                   
 • *  Açık Büfe veya Set Menü 1 Aksam Yemeği
 • *  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası    
 • ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • *  Tüm Öğlen Yemekleri                                               
 • *  Tüm Yemeklerde Alınan içecekler
 • *  Tüm Özel Harcamalar       
 • *  Müze Giriş Ücretleri     
Tarih Aralığı 2 Kişilik, Kişi Başı Tek Kişi İlave Kişi 1. Çocuk 2. Çocuk
21 Aralık 2018
23 Aralık 2018
350.00 TL 0.00 TL 300.00 TL - - - -
AVANOS
IHLARA VADİSİ
DEVELİ VADİ
ÜÇ GÜZELLER PERİ BACALARI
ÜRGÜP
ÇANAK ÇÖMLEK ATÖLYELERİ
GÖREME
DERİNKUYU(VEYA KAYMAKLI) YERALTI ŞEHRİ
Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, her an yağmur yağabileceği için yağmurluk, yapacağınız alışverişler için sırt çantası ve tabi ki en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı yanınıza almayı unutmayınız.