GAZİANTEP ŞEHİR TURU

GÜNÜBİRLİK
Gaziantep Hava limanında karşılama.
Gaziantep Zeugma Mozaik müzesinin gezilmesi
Çift şerefeli, çift yollu Osmanlı Şirvan-i Camisi’nin incelenmesi.
Kır kahvesi ve Tarihi Naip Hamamı’nın görülmesi.
14 Şehitler Abidesi'nin gezilmesi ve bilgi alınması.
Gaziantep Kalesi’nde Savunma ve Kahramanlık Panoramasının gezilmesi.
Hamam Müzesi Mutfak müzesinin gezilmesi Tütün Hanı’nın gezilmesi.
Bakırcılar Çarşısı’nın gezilip Gaziantep  El Sanat Eserlerinin incelenmesi.
Gaziantep'in yöresel ve organik ürünlerine gelince, akla ilk gelen 250 yıllık geçmişi bulunan Almacı Pazarı. Şehirde yetişen tüm ürünlerin bulunabildiği pazardan baharatlar, kışlık kuruluklar, salçalar, sucuk, pestil, kuruyemiş ve elbette Antep Fıstığı satın alabilirsiniz.Kahveler yudumlanırken 400 yıllık tarihi Tahmis kıraathanesinin incelenmesi.
Öğle yemeği. (EKSTRA)
Atatürk’ün Gaziantep halkına konuşma yaptığı yerin incelenmesi.   Kendirli Kilisesi'nin ve Antep savunmasında  duvarları üzerinde aldığı top mermilerinin izlerinin incelenmesi ve bilgi alınması.Antep savunmasında şehit olan 6317 insanın yattığı anıtın ve bunları temsil eden Şehitler Abidesi’nin ziyareti Atatürk Anı Müzesinin ve Atatürk'ün nüfusa kayıtlı olduğu tarihi taş yapılı Bey Mahallesi’nin gezilmesi. (Buradaki bahçede oturup dinleniyor ve içecek bir şeyler alabiliyoruz)Oyun ve Oyuncak Müzesi'nin gezilmesi.Ali İhsan Göğüş (ilk Turizm Tanıtma Bakanı) adına açılan müzenin gezilmesi. Kurtuluş Camii’nin (Meryem Ana kilisesi) gezilmesi, yapı tarzı ve tarihinin anlatılması.
Gaziantep şehir turumuzun sonu .
Sizleri uçuşunuz için Gaziantep havalimanına bırakıyoruz.
Tarih Aralığı 2 Kişilik, Kişi Başı Tek Kişi İlave Kişi 1. Çocuk 2. Çocuk
24 Kasım 2018
24 Kasım 2018
85.00 TL 85.00 TL 0.00 TL - - - -
ZEUGMA
ŞİRVAN CAMİ
KIR KAHVESİ
NAİP HAMAMI
HAMAM MÜZESİ
MUTFAK MÜZESİ
TÜTÜN HANI
BAKIRCILAR ÇARŞISI
ATATÜRK ANITI
KALE
Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.  Tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka  yapacağınız alışverişler için sırt çantası ve tabi ki en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı yanınıza almayı unutmayınız.