GAZİANTEP ÇIKIŞLI ÇANAKKALE - GELİBOLU 

GAZİANTEP ÇIKIŞLI ÇANAKKALE GELİBOLU 

Tur Programı

ÇANAKKALE - GELİBOLU

ESKİ FOÇA-AYVALIK-CUNDA ADASI-ÇANAKKALE-GELİBOLU

GEZİ TARİHLERİ

24-27 EKİM 2019

 1. Gün:  İzmir - Eskifoça

Saat 17.00’da ardından saat 17.30 da İzmir / Eskifoça’ya hareket ediyoruz.

 

 1. Gün: Eskifoça - Ayvalık - Cunda Adası - Şeytan Sofrası - Sarımsaklı Plajı

Sabahın ilk ışıklarıyla masmavi denizi ve taş sokaklarıyla bizleri karşılayan Eskifoça’ya varış. Burada alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Eski Foça sokaklarında yürüyüş yapacağız. Kale – Liman ve Sahili gördükten sonra serbest zaman veriyoruz. Bu zaman içerisinde meşhur dibek kahvesi içebilir ve sakız dondurmasının tadına bakabilirsiniz. Eski Foça gezimizin ardından Şeytan Sofrası’na hareket ediyoruz. Sarımsaklı Plajı, Ayvalık ve Cunda Adası’nın muhteşem güzelliğini ayaklarınızın altına seren bu tepede vereceğimiz fotograf molasının ardından keyif çaylarımızı içip Ayvalık içinden geçerek Cunda Adasına gidiyoruz. Cunda Adası’nda serbest gezme molası veriyoruz. Burada meşhur Ayvalık Tostu yiyebilirsiniz. Ege’nin birbirinden güzel turizm kentlerini gezdikten sonra konaklama yapacağımız 4* Otele varış ve alacağımız akşam yemeğimizin ardından dinlenme.

 

 1. Gün: Truva - Çanakkale - Gelibolu Yarımadası - Şehitlikler - Abide - Aynalı Çarşı

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından saat 09.00 da otelden ayrılıp Truva Antik Kentine hareket ediyoruz. Deniz ve zeytin ağacı manzaralı yolculuğumuzun ardından varacağımız 9 ayrı katmandan oluşan İliyada Destanı’nda bahsi geçen antik kent gezimizin sonrasında Çanakkale’ye hareket ediyoruz.  Kısa bir yolculuk sonrasında Çanakkale’ye varış ve vapurla Gelibolu Yarımadasına geçiyoruz. Dünya Savaş Tarihi açısından önemli bir yer tutan ve imkânsızın başarıldığı yer kabul edilen Gelibolu Yarımadasında duygularınıza hâkim olamayacağınız bir geziye başlayacağız. Kilit Bahir Kalesi, Seyit Onbaşı Heykeli, Büyük Abide, 57.Alay Şehitliği ve Conkbayırı ve Arı Burnu göreceğimiz önemli noktalardır. Çanakkale Boğazından tekrar arabalı vapur ile Çanakkale’ye dönüş ve konaklama yapacağımız 4* Otele yerleşme. Otelde alacağımız akşam yemeğimizin ardından dinlenme.

 

 1. Gün: Gölyazı - Uluabat Gölü - Ağlayan Çınar -

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından saat 08.30 da otelden ayrılıp Gölyazı Köyü’ne hareket ediyoruz. 4 saatlik yolculuğumuzun ardından Gölyazı’ya varış.  Uluabat Gölü kenarında şirin bir köy olan Gölyazı Köy meydanında Ağlayan Çınar ve eski köy evlerini gördükten sonra, çınar ağaçlarının altında köy kahvesinde çay – kahve molası veriyoruz. Buradaki gezilerimizin ardından Gaziantep’e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Geç saatte Gaziantep’e varış ve turumuzun sonu. Bir başka organizasyonda görüşmek üzere…

Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi Fiyat
24 Ekim 2019 27 Ekim 2019 725.00 TL

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Turizm Otobüsü İle Ulaşım,
 • Ayvalık Veya Güre’de 1 Gece 4* Otelde Konaklama,
 • Çanakkale ’de 4* Otel’de 1 Gece Konaklama,
 • Eski Foça’da 1.Gün Alınacak Kahvaltı,
 • Otellerde 2 Adet Açık Büfe Kahvaltı,
 • Otellerde 2 Adet Akşam Yemeği,
 • Vapur Ücretleri,
 • Otobüs İçi İkramlar
 • Seyahat Sigortası,

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 

 • Öğle yemekleri,
 • Yemeklerdeki Alköllü-Alkolsüz İçecekler,
 • Müze Giriş Ücretleri