EGENİN GİZLİ KÖYLERİ

                                                           EGE'NİN GİZLİ KÖYLERİ    
  
Boncuk Köyü - Kımız Çiftliği - Kula Evleri – Kuladokya – Doğan beyli Köyü – Bafa Göl'ü 
                                             Kapıkırı Köyü - Şirince - Tire - Ödemiş - Birgi
 
1.GÜN
Akşam saatlerinde programımıza  katılacak değerli misafirlerimizle ANKATUR otobüs içi ikramları eşliğinde İzmir’e hareket ediyoruz.
2.GÜN KEMALPAŞA KIMIZ ÇİFTLİĞİ – BONCUK KÖYÜ – KULA – KULADOKYA 
Sabah saatlerinde Kemalpaşa Kımız Çiftliğinde köy kahvaltımızı ( Ekstra ) alıyoruz. Kırgızistan’dan Türkiye’ye gelen bir Türk ailesinin oluşturduğu Orta Asya Türk Kültürü’nün ve Geleneklerin yansıtıldığı Otağı geziyoruz. Arzu eden misafirlerimiz burada kımızın tadına bakabilir veya ata binebilir ( Ekstra ) Ardından asıl adı Kuru dere Köyü ya da köy halkının çoğunun önemli geçim kaynağı olan Nazar Boncuğu üretimine istinaden Boncuk Köy olarak adlandırılan köyümüze uğruyoruz. Köy halkının kendi evlerinde ürettiği nazar boncuklarının şekil verildiği fırınları yerinde görerek alışverişimizi yapıyoruz. Serbest zaman sonrası Antik Çağ’da, Yanık ülke olarak adlandırılan Kula’ya ulaşıyoruz. Kula şehir merkezinde Tarihi Osmanlı evleri, kanalları, restore edilerek turizme kazandırılan eski bir Kula Konağı olan Kenan Evren Etnografya Müzesini gezdikten sonra alışverişimizi yapacağımız eski çarşıda serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Anadolu’nun en genç volkanik oluşumunun bulunduğu Kapadokya benzeri peri bacaları, volkanik konileri göreceğimizi Kuladokya bölgesi olarak bilinen jeopark alanını geziyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Kuşadası veya Selçuk’ da bulunan otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama.  
3.GÜN SÖKE - DOĞANBEYLİ KÖYÜ – DİLEK YARIMADASI MİLLİ PARK – DİDİM – APOLLON TAPINAĞI - BAFA GÖLÜ – HERAKLİA ANTİK KENTİ - KAPIKIRI KÖYÜ
Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Söke’ye bağlı geçmişteki ismi Domatia olan günümüzdeki ismi Doğanbeyli’ ye hareket ediyoruz. Köyümüzde ilk olarak Dilek Yarımadası Milli Parkına ait müzeyi ziyaret edip, milli park hakkında slayt gösterisi izleyip ve bilgi alarak, tarihi dokusunu koruyan köy içinde kısa bir tur yapıyoruz. Entel Köy Efe Köye Karşı – Dedemin İnsanları filmlerinin çekildiği köyde çaylarımızı yudumluyoruz. Serbest zaman sonrası köyden güzel anılarla ayrılarak Antik Çağda inşa edilmiş olan en büyük 3.tapınak olan Didim Apollon Tapınağı geziyoruz. Tapınak gezimiz sonrası öğle yemeği molası veriyoruz. Yemekten sonra bölgenin büyük gölü olan Bafa Gölü çevresinde bir kısa tur atıp doğanın tarihle buluştuğu göl kenarında Kapıkırı Köyüne gidiyoruz. Köyün içerisinde yer alan Heraklia Antik Kent kalıntılarını görüp, gölü Ege fotoğraflayıp, közde kahve molası verip serbest zaman sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Kuşadası veya Selçuk’da bulunan otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama.  
4.GÜN ŞİRİNCE  –  ESKİ RUM EVLERİ – ŞİRİNCE ŞARAPLARI - AYASULUK KALESİ VE TEPESİ - TİRE - ÖDEMİŞ - BİRGİ 
Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Şarabı ve eski Rum evleri ile meşhur, kendinizi düşsel bir ülkedeymiş gibi hayal edeceğiniz, evleri, sokakları ve insanları ile sizleri kendine çeken Şirince'ye hareket ediyoruz. Şirince gezimizi takiben Selçuk’a geçiyor. Burada Selçuk Şehir Turu Ayasuluk Kalesi ve Tepesini panoramik gördükten sonrasında Tire’ye hareket ediyoruz. Tire de çarşısını gezerek turumuza başlıyoruz, zanaatların son örneklerini ( Keçecilik, Urgancılık, Nalıncılık, Semercilik, Saraçlık ve Yorgancılık ) ustalarını tezgâhları başında görerek bilgi alıyoruz, sonrasında çay ve kahve içmek için serbest zaman vereceğimiz Dere Kahvesine uğruyoruz. Tire gezimiz sonrası Müze kent olan ve hayran kalacağınız Birgi’ye hareket ediyoruz. Birgi’de ilk olarak bizleri yaşam ve ölümün iç içeliğini gösteren “ Güneş ve Selvi” ağacını görüyoruz. Sonrasın da Türk Konak Mimarisinin örneklerinden Çakırağa Konağı , bazilika tipte yapılmış kare planlı halk arasında Aslanlı Camii olarak bilinen Ulu Camii, Sultan Şah Türbesi’ni gördükten sonra yöreye özgü Dokuma Atölyelerini buradaki Yöreye Özgü Ürün Alış Verişinin sonrasında kentten ayrılmadan önce yöreye özgü bir ev olan Andaç Evinde verilen çay molamızın ardından Ödemiş’e doğru yol alıyoruz. Ödemiş Kent Turumuzun ardından sonrasında Gaziantep’e hareket ediyoruz. Bir başka ANKATUR organizasyonunda buluşmak üzere sizleri aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz.   
 Not: Rehberimiz yol güzergâhları ve tur işleyişinde;  gezilecek yerler sabit kalmak koşulu ile turun gidişine yolda olabilecek aksiliklere veya turun ahengini bozduğu düşünüldüğü durumlara göre değişiklik yapma yetkisine kesinlikle sahiptir. Turun en iyi şekilde işleyişini sağlayacak tam yetki rehbere aittir.      
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
* Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama 
* Modelli araçlarla ulaşım
* Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri
* ANKA Tur Otobüs İçi İkramları 
* ANKA Tur Güvencesi 
* Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı 
* Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği 
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası     
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 
* Tüm Öğlen Yemekleri 
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler 
* Tüm Özel Harcamalar 
* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar  
*  Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
Tarih Aralığı 2 Kişilik, Kişi Başı Tek Kişi İlave Kişi 1. Çocuk 2. Çocuk
01 Ocak 2019
30 Eylül 2019
635.00 TL 760.00 TL 635.00 TL - - - -
BONCUK KÖYÜ
KIMIZ ÇİFTLİĞİ
KULA EVLERİ
BAFA GÖLÜ
KAPIKIRI KÖYÜ
ŞİRİNCE
DOĞANBEYLİ KÖYÜ
ÖDEMİŞ
BİRGİ
HERAKLİA KENTİ
ESKİ RUM EVLERİ
AYASULUK KALESİ
Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, her an yağmur yağabileceği için yağmurluk, yapacağınız alışverişler için sırt çantası ve tabi ki en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı yanınıza almayı unutmayınız.