ÇANAKKALE TURU

1-GÜN:
  
Akşam saat 21:30’da ofisimiz önünden ve sırayla belirlenen duraklardan hareketle seyahatimiz başlıyor. İkramlar ve molalar eşliğinde sabah erken saatlerde Çanakkale’ye varıyoruz. Önce  feribot ile Eceabat’a geçiyoruz. Burada sabah kahvaltımızı aldıktan sonra rehberimiz ile birlikte GeliboluYarımadası’nı gezmeye başlıyoruz. Kilitbahir Kalesi ve Namazgah Tabyası, Rumeli MecidiyeTabyası ve Şehit Onbaşı Heykeli, ŞahindereSargıyeri Şehitliği (Gerçek Şehitlik), Çanakkale Şehitleri Abidesi, Morto Koyu Fransız Mezarlığı, Ertuğrul Tabyası Yahya Çavuş Şehitliği, Alçıtepe Salim Mutlu Özel Savaş Müzesi gezisi ardından öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Gezimizin ikinci bölümü; Kabatepe Müzesi, Anzac Koyu Tören Alanı ve Arıburnu,Kanlısırt Avustralya Anıtı ve Siperler, Bomba sırtı 57. AlayŞehitliği ve son olarak Conkbayırı gezilerek  tamamlanıyor. Çanakkale Kepez de bulunan otelimize  yerleşiyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


Konaklama: Çanakkale Uygulama Oteli

2 -GÜN:
Açık büfe
Sabah kahvaltımızı alıp check-out yaparak otelimizden ayrılıyoruz. Gezimiz Fatih Sultan Mehmet’in yaptırmış olduğu Çimenlik Kalesi (Deniz Müzesi) ile başlıyor. Burada savaştan kalan objeleri görüyor, bir askerimizin canlandırdığı Cephede Bir gün tiyatrosu ve Nusrat Mayın Gemimizin mayınları döşeyişinin canlandırıldığı gösteriyi izliyoruz. Ardından dışarıda kale duvarına patlamadan saplanmış duran 450 kiloluk 35’lik top mermisini göreceğiz. Nusrat Mayın Gemisi ve savaşta batmış olan Alman Denizaltısının kalıntılarını gezdikten sonra Aynalı Çarşı’ya doğru yola çıkıyoruz. Aynalı Çarşı gezildikten sonra öğle yemeğimizi alarak Troya Antik Kenti’ne hareket ediyoruz. 5000 yıllık tarihe sahip şehri, bizi bütün haşmetiyle karşılayan destana uygun yapılmış tahta atı görerek başlıyoruz. TroiaSurları ve Doğu Kapısı, Athena Tapınağı, Katmanlar,Rampalı kapı,Kutsal AlanOdeon, Hamam, Güney Kapısı gezeceğimiz yerler arasında. Kısa bir fotoğraf molasının ardından Ankara’ya  dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. İkramlar ve molalar eşliğinde Ankara’ya varıyor ve siz değerli misafirlerimizle bir sonraki gezimizde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ  :
* Lüks tur otobüsü ile ulaşım.
* Ulaşım esnasında (sıcak-soğuk içecek ve kek) ikramlarımız
* 1 Gece Çanakkale Uygulama Otelinde  Konaklama
* 2 sabah kahvaltısı (1.si Eceabat’da, 2.si otelde açık büfe)
*1 akşam yemeği 
* Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
* Çanakkale-Eceabat/ Gelibolu-Lapseki Vapur Geçiş Ücreti
* 1618 Sayılı Yasaya Uygun Seyahat Sigortası
* Profesyonel Rehberlik hizmetleri ve A sınıfı seyahat acentesi ANKA TUR refakati        
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ  :
*Öğle Yemekleri
*Kişisel Harcamalar
*Müze Giriş Ücretleri  
Hareket Noktaları
21.30 : Necatibey Caddesi Ofis Önü
21.45 : Bahçelievler Milli Kütüphane
21.50 : ArmadaAvm Önü
22.00 : CepaAvm Önü
Tarih Aralığı 2 Kişilik, Kişi Başı Tek Kişi İlave Kişi 1. Çocuk 2. Çocuk
15 Eylül 2018
16 Eylül 2018
340.00 TL 390.00 TL 340.00 TL 0 - 6 Yaş Ücretsiz
6 - 12 Yaş 300.02 TL
- -
Gelibolu Yarımadası
Kilitbahir Kalesi 
Namazgah Tabyası
Rumeli Mecidiye Tabyası
Şehit Onbaşı Heykeli
Şahindere Sargıyeri Şehitliği (Gerçek Şehitlik)
Çanakkale Şehitleri Abidesi
Morto Koyu Fransız Mezarlığı,
Ertuğrul Tabyası 
Yahya Çavuş Şehitliği,
Alçıtepe Salim Mutlu Özel Savaş Müzesi 
Kabatepe Müzesi,
Anzac Koyu Tören Alanı 
Arıburnu,
Kanlısırt Avustralya Anıtı 
Siperler
Bomba sırtı 57. Alay Şehitliği 
Conkbayırı 
Çimenlik Kalesi (Deniz Müzesi)
Nusrat Mayın Gemisi 
Aynalı Çarşı
Troya Antik Kenti
Troia Surları ve Doğu Kapısı,
Athena Tapınağı, 
Katmanlar, 
Rampalı kapı,
Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, her an yağmur yağabileceği için yağmurluk, yapacağınız alışverişler için sırt çantası ve tabi ki en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı yanınıza almayı unutmayınız.