ÇANAKKALE - TRUVA - ASSOS - BURSA

BURSA & ÇANAKKALE & TURUVA & ASOS 

1.Gün / Buluşma ve Hareket :  
Akşam saatlerinde siz değerli misafirlerimizle  ofisimiz önünden hareketle yolculuğumuz başlıyor. Araç içi ikramlarımız ve rehberimizin gideceğimiz destinasyon hakkında bilgilendirmeleriyle birlikte keyifli bir yolculuk gerçekleştiriyoruz.

2.Gün/ Gelibolu – Şehitlikler – Çanakkale :
14 saatlik yolculuğumuzun ardından Çanakkale’ye ulaşıyor ve restaurantta alacağımız kahvaltıyla birlikte gezimize başlıyoruz. İlk olarak Kilitbahir  Kalesi, Namazgah Tabyası, Mecidiye Tabyası, Seyit Onbaşı Anıtı, Ezineli Yahya Çavuş Anıtı, Şehitler Abidesi, Seddülbahir, Morto Koyu gezilerimizi takiben öğle yemeği molası. Yemeğimizi Alçıtepe köyünde harika bir mekanda alıyoruz. Yemek molası sonrasında Kanlı Sırt, 57.Alay Şehitliği, Conk Bayırı, Anzak Koyu, Kabatepe ve Eceabat’ın gezilmesi ardından feribot ile Çanakkale merkeze dönüyoruz. Çimenlik Kalesi, Nusret Mayın Gemisi ve Aynalı Çarşı gezilerimizden sonra konaklama için otelimize yerleşiyoruz akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
3.Gün/ Troya Antik Kenti- Assos Antik Kenti : Açık büfe Sabah kahvaltımızı alıp otelimizden ayrılıyoruz. Gezimize Troya Antik Kentine hareketimiz ve 5000 yıllık tarihe sahip şehri, bizi bütün haşmetiyle karşılayan destana uygun yapılmış tahta atı görerek başlıyoruz. Troia Surları ve Doğu Kapısı, Athena Tapınağı, Katmanlar, Rampalı kapı, Kutsal AlanOdeon, Hamam, Güney Kapısı gezeceğimiz yerler arasında. Hemen ardından kebap menüsü eşliğinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından güzergâhımızda bulunan Assos Antik Kentine hareket ediyoruz. Buradaki gezilerimizi de tamamladıktan sonra Kısa bir fotoğraf molasının ardından otele hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  
4.Gün / Bursa – Süleyman Çelebi – Yıldırım Külliyesi – Tophane 
Sabah 07:00 - 08:00 arası otelde açık büfe sabah kahvaltısı ardından check out yaparak otelden ayrılıyoruz. 4 saatlik bir yolculuk sonrasında Bursa’ya varış ve Bursa’daki tarihi, turistik mekanların gezilmesi . (Murad Hüdavendigar, Süleyman Çelebi,  Çelebi Mehmed Cami, Üftade camii ve Türbesi, Yıldırım Külliyesi.)   Öğle yemeğimizi Bursa’nın meşhur iskenderi eşliğinde ………… Döner’de alıyoruz. Ardından tarihsel dokusuyla ve manevi önemiyle dikkat çeken bölgeleri geziyoruz. Bunlar arasında Yeşil Camii ve Yeşil Türbe gezisi, Emir Sultan Camii ve Emir Sultan Türbesi gezisi bulunuyor. Bu gezilerin bitiminde Kozahan’da (İpekçiler Çarşısı’nda) alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Bursa’yı kuşbakışı seyredebileceğimiz Tophane’ye geçiyoruz. Bu bölgede Osmanlı Devleti kurucularından Orhan Gazi ve Osman Gazinin türbelerini geziyoruz Son olarak Muradiye Küliyesini gezerek programımızı sonlandırıyoruz 19.00’da Bursa’dan hareketle yolculuğumuz başlıyor. 1 saatlik bir yolculuk sonrasında Bursa’nın şirin ilçesi İnegöl’de meşhur köfte menüsü ile akşam yemeği molası veriyoruz. Yemeğimizin ardından 21.00’de İnegöl’den hareketle yolculuğumuz devam ediyoruz. Gaziantep’e varış ve gezimizin sonu. Bir başka ANKA TUR organizasyonunda buluşmak dileğiyle sizleri aldığımız noktalara bırakıyor ve vedalaşıyoruz.

Not: Rehberimiz yol güzergâhları ve tur işleyişinde;  gezilecek yerler sabit kalmak koşulu ile turun gidişine yolda olabilecek aksiliklere veya turun ahengini bozduğu düşünüldüğü durumlara göre değişiklik yapma yetkisine kesinlikle sahiptir. Turun en iyi şekilde işleyişini sağlayacak tam yetki rehbere aittir.
Ücrete Dahil Olanlar  
 *Lüks tur otobüsleri ile ulaşım
 *Araç içi sıcak soğuk içecek ve kek ikramları
 *2 gece Otel’de konaklama
 *2 kahvaltı
 *2 Akşam yemeği
 *Feribot geçiş ücretleri
 *Profesyonel rehberlik hizmeti
 Seyahat sigortası
 *ANKATUR refakati
 
Ücrete Dahil Olmayanlar  
 *Kişisel harcamalar
 * Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 *Öğle yemekleri
 *Tüm yemeklerdeki ekstralar
Tarih Aralığı 2 Kişilik, Kişi Başı Tek Kişi İlave Kişi 1. Çocuk 2. Çocuk
01 Ocak 2019
01 Ocak 2019
525.00 TL 650.00 TL 525.00 TL - - - -
ÇANAKKALE
GELİBOLU
ŞEHİTLİKLER
ASSOS
TRUVA ANTİK KENT
BURSA 
ULU CAMİ VE TÜRBELER