BÜYÜK İSPANYA TURU

BÜYÜK İSPANYA TURU
1. GÜN İSTANBUL  BARCELONA
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Pegasus kontuarında saat 08.00’de buluşma. Check-in işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’nın PC1091 sefer sayılı uçağı ile saat 10:20’de Barcelona’ya hareket edeceğiz. Yaklaşık 3 saatlik uçuşun ardından yerel saat ile 13:10`de Barselona'ya varacağız. Katalonya Özerk Topluluğu’nun başkenti ve ünlü Mimar Antoni Gaudi’nin muhteşem eserlerinin buluduğu İspanya'nın ikinci büyük şehri, şahip olduğu eserlerden ötürü nüfusunun dört katı kadar turisti kendine çekmektedir. Panoramik olarak gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda, “Bitmeyen Kilise” olarak da bilinen La Sagrada Familia, İspanya ve Catalunya Meydanı, Gaudi'nin Evleri (Casa Batllo ve Casa Mila), Katalunya Meydanı, La Rambla Caddesi ve Port Olimpic görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde
2. GÜN BARCELONA
Sabah otelde alınacak kahvaltı ardından misafirlerimiz rehberiniz tarafından düzenlenecek olan Girona & Figueras Turuna katılabilirler. Turumuzun ardında sonrasında otelimize transfer. Akşamı eğlenceli geçirmek isteyen misafirlerimiz Flemanco turuna katılabilirler. 
Alternatif Program Girona & Figueras Turu 65 Euro
Girona & Figueras Turu'muza, Onyar Nehri’nin kıyısında kurulmuş ve ilk bakışta Floransa’yı anımsatmakta olan, yörenin en zengin şehri olan Girona ile başlıyoruz. Daracık sokakları ve katedrali ile görülmeye değer şirin bir ortaçağ şehri olan Girona ayrıca parfüm filminin sinema çekimlerinin yapıldığı şehirdir. Panoramik olarak yapılacak turumuzda; Aslan heykeli, Katedral Meydanı, Mezuzalı evler, Yahudi Mahallesi, Rambla ve ünlü mağazaları göreceğiz. Serbest zaman sonrası Pirene dağlarının manzarası eşliğinde Figueras Kenti’ne doğru yola çıkıyoruz. Kasaba öyle etkileyici bir atmosfere sahiptir ki bütün dünyanın hayranlık duyduğu sınır tanımaz ressam Salvador Dali’ye hayatı boyunca ilham kaynağı olmuştur. Burada Ünlü sürrealist ressam “Salvador Dali’nin” kendi elleri ile dekore ettiği müze evi gezeceğiz. Her bir eserinin değeri milyonlarca dolarla ifade edilen bu müzede, ölümsüz aşkı Gala’yı resmettiği, zihinleri zorlayan eserlerinin bulunduğu müzeyi ziyaret ediyoruz.
3. GÜN BARCELONA  VALENCİA
Sabah otelde alınacak kahvaltı ardından Valencia`ya doğru yola çıkıyoruz. Varış ardından şehir turumuza başlıyoruz. İspanya’nın en büyük üçüncü şehri olma ünvanının yanısıra en büyük limana da sahip şehrin ilk ismi, Latince’de güç ve kuvvet anlamına gelmektedir. Valencia’da; Panoramik olarak yapılacak şehir turunda Sanat ve Bilim müzesi, Gotik Katedral, Arena, Belediye Sarayı, Tarihi pazar ve Eski İpek Borsası görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelinize transfer.    
4.GÜN VALENCİA  GRANADA
Sabah otelde alınacak kahvaltı ardından Granada`ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından panoramik Granada şehir turunda görülecek yerler arasında; Bib Lambra Meydanı, Kristof Kolomb Anıtı, Belediye Sarayı, Katedral (dışarıdan) yer almaktadır. Tur bitiminde dileyen misafirlerimizle Elhamra Sarayı turuna katılabilirler. Akşamı eğlenceli bir ortamda geçirmek isteyen misafirlerimiz ile Sacra Monte Gece Turuna katılabilirler. 
Alternatif Program Elhamra Sarayı Turu 65 Euro
Elhamra Sarayı Turu (Sarayın müsaitliğine bağlı olarak Elhambra Sarayı turu gerçekleştirilir). Günlük limitli sayıda ziyarteçi kabul eden Elhamra, Duvarlarında kırmızı tuğla, damında kırmızı kiremit kullanıldığı için adına da Elhamra yani "Kırmızı" denmiştir. İslam mimarisinin ulaşabileceği yüksek noktalardan biri olarak bugünlere ulaşmış bir şahit olan Elhamra Sarayı'nı ziyareti ediyoruz.
5. GÜN GRANADA  SEVİLLA
Sabah otelde alınacak kahvaltı ardından İspanya`nın 4. Büyük kenti, Andalucia Başkenti ve geçmişte ki sömürge ticaretinin merkezi Sevilla`ya doğru hareket ediyoruz. Guadalgivir Nehri’nin kıyısında kurulmuş bu şehirde İspanya Meydanı, Carmen’in geçtiği tütün fabrikası, Altın Kule, Yahudi Mahallesi’ni panoramik olarak gezeceğiz. Sevilla Katedrali’nin önünde vereceğimiz serbest zaman ile şehir turumuzu tamamlıyoruz. Akşamı eğlenceli bir ortamda geçirmek isteyen misafirlerimiz Flamenko Gecesi Turu’na katılabilirler.
Alternatif Program Flamenco Gecesi Turu 55 Euro
Sevilla, Flamenco kültürünün merkezidir. Gitar ve dansın ritim senfonisini bir arada yaşamak istiyorsanız, Flamenco Gecesi Turuna katılmalısınız.
6.GÜN SEVİLLA  MADRİD
Sabah otelde alınacak kahvaltı ardından özel otobüsümüzle Madrid’e doğru hareket edeceğiz. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz ile rehberimiz tarafından düzenlenecek olan Cordoba Cami turuna katılabilirler. Turumuz ardından Madrid`e doğru yolumuza devam ediyoruz. Panoramik şehir turumuza, Plaza mayor adı verilen büyük meydan ile başlıyoruz. Bu meydanda 136 bina ve avluya açılan 437 balkon bulunmaktadır. Zamanında bu balkonlardan boğa güreşleri ve engizisyonun yaktığı insanlar izlenmiştir. Şehrin kalbi Puerta Del Sol, Plaza mayor adı verilen büyük meydan, Kraliyet Sarayı’nın halka sesleniş yeri Plaza De Orient, Şehir’in ne kadar zengin olduğunu göstermek maksadıyla giriş kapısı olarak yapılmış Alcala Kapısı, galerili damları ile göz dolduran Gran Via, Plaza Colon ve Cibeles Meydanı ve Çeşmesi ile Cervantes Anıtı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Madrid’de ki otelimize varış ve yerleşme.
Alternatif Program Cordoba Cami Turu 45 Euro
Cordoba Cami Turu: Bu turumuzda Endülüs İslam medeniyetinin ilk başladığı noktaları gezerek, günümüzün katedrali geçmişin ana Camii olan yapıyı gezerek, geçmişin izlerine tanık olacağız.
7. GÜN MADRİD
Sabah otelde alınacak kahvaltı ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Toledo turuna katılabilirler.
Alternatif Program Toledo Turu 55 Euro Toledo Turu
Toledo gerçek bir açık hava müzesi ve İspanya’nın eski başkenti, Unesco Dünya Mirası listesinin en önemli kentlerinden biridir. Ülkenin en heybetli katedrali, dünyaca ünlü ressamların eserlerine ev sahipliği yaparak dünyanın sayılı müzeleriyle yarışır hale gelmiştir. El Greco’nun kenti olarak bilinen Toledo, 16. yy’dan günümüze değişmeden gelmeyi başarmıştır. Roma, vizigot, arap, gotik, rönesans mimarisinin izlerini taşıyan yapılar, dar sokaklar, El Greco’nun tabloları, tipik pastaneler, Damascino mağazaları ve tabii ki ünlü katedrali ile turistik bir haç yeridir. Toledo’daki başka bir gelenek, Arapların kenti fethettikleri zamandan kalma badem ezmesi imalatıdır. İnsanın ağzını sulandıran bu şekerlemeyi tatmadan Toledo ziyareti bitmiş sayılmaz. Yahudi mahallesi içerisinde yapacağımız yürüyüşün ardından turumuzun bitiriyoruz.
8.GÜN MADRID İSTANBUL
Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve transfer saatimize bağlı olarak havalimanına transfer, check-in işlemlerinin tamamlanmasından sonra Pegasus Havayollarının PC538 sefer sayılı uçağı ile saat 14:20`de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 19:40`da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.
Fiyatlarımıza Dahil Olan Servislerimiz
Türk Havayolları tarifeli seferleri ile İstanbul – Madrid / Barcelona – İstanbul uçak bileti,
Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
Belirtilen kategori otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,
Alan/Otel/Alan transferleri ve şehirlerarası transfer,
Madrid, Toledo, Sevilla, Cordoba ,Granada,Alicante,Valencia,Barcelona panoramik şehir turları
Otel vergileri, Turist şehir vergileri, Türkçe rehberlik hizmetleri.

Fiyatlarımıza Dahil Olmayan Servislerimiz

Vize Ücreti Ve Servis Bedeli (120 Euro),
Yurt Dışı Çıkış Harcı Bedeli,
Her Türlü Otel Ekstraları Ve Kişisel Harcamalar,
Programda Belirtilmeyen Tüm Gezi Ve Turlar,
Müze Ve Ören Yerleri Girişleri,
İsteğe Bağlı Rehber Ve Şoför Bahşişleri,
İsteğe Bağlı Özel Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro ).  
Tarih Aralığı 2 Kişilik, Kişi Başı Tek Kişi İlave Kişi 1. Çocuk 2. Çocuk
09 Şubat 2019
16 Şubat 2019
349.00 Euro 0.00 Euro 0.00 Euro - - - -
BARCELONA
VALENCİA
GRANADA
SEVİLLA
MADRİD
TOLEDO